PASIRUOŠIMAS GIMDYMUI

Nėštumas ir gimdymas – tikras iššūkis porai. Naujasis šeimos narys atsineša ne tik džiaugsmą, bet ir nemažai rūpesčių, ypač jei laukiatės pirmojo vaikelio.

Džiaugiuosi galimybe padėti šeimoms šiame jautriame etape.  Konsultuoju ruošiantis gimdymui tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Paskaitų ir meditacijų tvarkaraštį rasite mūsų Facebook paskyroje 

GIMDYMO MANDALA (online) – pasiruošimo gimdymui kursas – tai mėnesio trukmės kursas, prie kurio prisijungti rekomenduojama bet kurį nėštumo mėnesį. Tiesiog kuo anksčiau išklausysite kursą, tuo daugiau turėsite laiko pasiruošimui.

Šį kursą sudaro teorinė ir praktinė dalys. Praktinę dalį (jogą, meditaciją, kvėpavimo pratimus) atliekate namie jums patogiu metu, teorinę dalį irgi išklausote jums patogiu metu. Taip pat gali vykti (pagal poreikį) 1-2 online tiesioginės transliacijos, kurių metu galėsite užduoti jums rūpimus klausimus. Rekomenduoju teorinę dalį išklausyti abiems partneriams kartu.

PRAKTINĖ DALIS: (jums patogiu metu namuose)
3 jogos užsiėmimai, pritaikyti bet kokiam fiziniam pasiruošimui. Užsiėmimui reikės jogos kilimėlio, pledo, vandens, gimnastikos kamuolio (nebūtinai), judesių nevaržančios aprangos, geros nuotaikos ir 1 valandos laiko. Neišsigąskite jei niekada nepraktikavote jogos – bus daug paaiškinimų ką ir kaip daryti 😉
1 atpalaiduojanti meditacija, kuri artėjant gimdymui padeda paleisti baimes ir abejones.
Stiprinamas pasitikėjimas Gamta, savo jėgomis ir mažyliu. Meditacijai reikės valandėlės ramybės ir patogios padėties (atsisėdus arba atsigulus).
Kvėpavimo pratimai, kurie padės atsipalaiduoti, paleisti įtampas, nerimą, o taip pat didins plaučių tūrį. Tai padės ne tik geriau jaustis nėštumo metu, bet ir lengvins sąrėmius bei atsistatymą po gimdymo darys harmoningesnį.

TEORINĖ DALIS: (jums patogiu metu namuose)

1 paskaita (2 dalys) – „Fizinis ir emocinis pasiruošimas gimdymui“ – Fizinis viso kūno paruošimas gimdymui. Tarpvietės paruošimas gimdymui, plyšimų profilaktika. Dubens dugno raumenų hiper ir hipo tonusas. Kada reikia stiprinti, o kada atpalaiduoti? Ką daryti, kad baimės netemdytų laukimo džiaugsmo ir gimdymo? Prausynų ritualo prasmė.

2 paskaita (2 dalys) – „Švelnus gimdymas, pagalba natūraliais būdais“ – Ar reikalingas gimdymo planas? Aktyvus moters elgesys gimdymo metu ir kuo gali padėti vyras. Masažo praktinis panaudojimas. Kvėpavimo technikos. Rebozo (vaikjuostės) naudojimas gimdymo metu. Aromaterapija gimdymo metu – kokie eteriniai aliejai palengvina gimdymą.

3 paskaita (2 dalys) – „Fizinis ir emocinis atsistatymas po gimdymo“ – Pagrindiniai fiziniai pratimai iškart po gimdymo. Tarpvietės stiprinimas. Intymūs santykiai po gimdymo. Krūtinės raumenų stiprinimas, krūtų stangrinimas. Aromaterapija po gimdymo – tarpvietės priežiūrai, Cezario pjūvio priežiūrai, melancholijai išblaškyti. Laikotarpis po gimdymo – auksinis mamos ir vaikelio laikas. Tėčio vaidmuo. Emocijų svyravimai, depresijos prevencija. Vytulavimo ritualo svarba.

KAIP TAI VYKSTA?
Prie kurso galite jungtis bet kada, nes visa filmuota medžiaga jau yra grupėje. Visą kalendorinį mėnesį nuo jūsų prisijungimo turėsite prieigą prie grupės. Praktikuojate jogą 1-2 kartus per sav. pagal grupėje esančias treniruotes, 1-2 k./sav. praktikuojate meditaciją. Jums patogiu metu išklausote teorinę kurso dalį. Rekomenduoju tarp paskaitų daryti bent 1-2 dienų pertrauką, kad informacija susigulėtų. BŪTINAI užsirašykite klausimus, kurie kyla praktikuojant jogą ar klausantis paskaitų. Esu pasiekiama el. paštu ir telefonu, tad drąsiai kreipkitės 😉
Praėjus mėnesiui nuo jūsų registracijos grupėje, būsite automatiškai atjungti. Jei jaučiate, kad jums vis dar reikia palaikymo, informacijos kartojimo ir online konsultacijų, galite būti prijungti į grupę dar vienam mėnesiui už simbolinį 25 € mokestį.

KAIP PRISIJUNGTI PRIE KURSO?
Užsiregistravę el. paštu unijoga@gmail.com ir atlikę pavedimą gausite nuorodą į uždarą Facebook grupę.

Kurso kaina – 85 €.

„Gimdymo mandala“ (grupėje) – tai „gyva“ paskaita būsimiems tėvams. Grupėje būna apie 3-10 porų.
Kaip mandala susideda iš gausybės linijų, formų, spalvų, taip ir pasiruošimas gimdymui savyje talpina daugybę įvairių emocijų ir naujų patirčių. Ir nors nėštumas bei gimdymas yra asmeninė patirtis, tačiau žinios gali įnešti tvarką į mintis ir ramybę į sielą. Pasitikėjimas savimi, emocinis stabilumas ir aktyvus elgesys gimdymo metu ne tik palengins Jūsų vaikelio atėjimą, bet ir užtikrins greitesnį judviejų atsistatymą po gimdymo!

PASKAITOS METU APTARSIME:

 • Ar reikalingas gimdymo planas? Aptarsime, kas jame galėtų būti.
 • Aktyvus moters elgesys gimdymo metu ir kuo gali padėti vyras. Kodėl taip svarbu judėti ir keisti padėtis?
 • Efektyvios gimdymo skausmų mažinimo technikos ir praktinis jų panaudojimas. Nuskausminamasis masažas. Rebozo. Viską bandysime praktiškai, kad neliktų jokių klaustukų.
 • Tarpvietės plyšimų profilaktika. Priežiūra po gimdymo.
 • Aromaterapija gimdymo metu – kokie eteriniai aliejai palengvina gimdymą. Aromaterapija po gimdymo.
 • Laikotarpis po gimdymo – auksinis mamos ir vaikelio laikas. Tėčio vaidmuo.
 • Pogimdyvinės nuotaikos – kada verta sunerimti?
 • Fizinis aktyvumas iškart po gimdymo: ką galima, o kas draudžiama. Kada moteris gali vėl pradėti aktyviai sportuoti ir kokiu tempu sugrįžti į aktyvų gyvenimą.
 • Meditacija. Stiprinsime ne tik partnerių tarpusavio santykius, bet ir ryšį su mažyliu.

O taip pat daug šypsosimės, vysime lauk blogas mintis ir nepagrįstas baimes dėl artėjančio gimdymo!
Paskaita praktinė, išbandome sąrėmiams tinkamas padėtis, todėl rekomenduojama patogi, judesių nevaržanti apranga. Paskaitos trukmė ~ 5 val. (su pertrauka)

Jei nesigauna dalyvauti grupinėje paskaitoje arba norite daugiau asmeninio dėmesio, galite rinktis konsultaciją tik jūsų porai. Konsultacijos data ir laikas derinami personaliai.

Trukmė apie 4,5-5 val. (su pertrauka)

Artimiausia paskaita – 2022 m. lapkričio 12 d. 12 val. (daugiau informacijos FB)

„Pasiruošimas gimdymui, fizinis ir emocinis atsistatymas po gimdymo“ – tai paskaita besilaukiančioms. Grupėje būna apie 10-15 moterų.

Šiuolaikinė nėščioji nuolat bėga, skuba ir kartais pamiršta, jog kūdikio laukimas yra nuostabiausias laikas jos gyvenime. Kviečiame bent akimirkai stabtelėti, skirti laiko sau, savo mažyliui, pasisemti žinių, naujų minčių, idėjų ir įkvėpimo stebuklo laukimui.

PASKAITOS PLANAS :

 • Dubens dugno hiper/hipotonuso ryšys su fizinėmis ir emocinėmis nėščiosios būsenomis. Fizinis viso kūno paruošimas gimdymui. Tarpvietės paruošimas gimdymui.
 • Kam reikalingas gimdymo planas?
 • Hormonų pokyčių sukelti emociniai pakilimai ir nuopoliai. Mano kūnas man nepriklauso. Kas ta moteris veidrodyje?“ Ką daryti, kad nepagrįstos baimės netemdytų laukimo džiaugsmo ir gimdymo? Kvėpavimo technikos, padėsiančios atsipalaiduoti ir atsikratyti streso.
 • Bendravimas su mažyliu. Gimdymo mantra. Ryšys, susiformavęs nėštumo metu, dar labiau sustiprėja per gimdymą.
 • Dubens dugno raumenų hiper ir hipo tonusas. Kada reikia stiprinti, o kada atpalaiduoti? Tarpvietės stiprinimas. Intymūs santykiai po gimdymo. Krūtinės raumenų stiprinimas, krūtų stangrinimas. Pagrindiniai fiziniai pratimai iškart po gimdymo. Kada galima pradėti sportuoti ir kaip neprisidaryti žalos?
 • Aromaterapija iki gimdymo, per gimdymą ir po jo: sąrėmiams švelninti, tarpvietės priežiūrai, strijų atsiradimo prevencijai, melancholijai išblaškyti.
 • Kūdikis jau ant rankų, o mane apima liūdnos nuotaikos… Pogimdyvinių emocijų svyravimai, depresijos prevencija.

Paskaitoje laukiamos TIK moterys! (besilaukiančios, planuojančios vaikelį ir visos, norinčios žinoti daugiau).

Paskaitos trukmė – 4 val.

Meditacijos besilaukiančioms – tai kokybiškas laikas sau ir savo vaikeliui.

Labai dažnai būsima mama neturi laiko bent valandėlei stabtelti ir įsiklausyti į savo besikeičiantį kūną, išjausti kylančias emocijas, baimes, abejones. Dažnai net džiaugsmui nėra laiko dėl per daug įtempto gyvenimo ritmo.

Šiame nuolatiniame skubėjime kyla pavojus pamesti tai, kas nėštumo metu svarbiausia – gamtos ir savęs stebėjimą, ramybę, savo besikeičiančio kūno pajautimą ir neskubų bendravimą su mažyliu.

Taigi visos kartu per kvėpavimą ir meditaciją stengiamės atsipalaiduoti, pajusti ryšį su savimi ir vaikeliu. Tai laikas, kai galite būti tokia, kokia iš tikrųjų esate – be vaidybos, be socialinių ar šeimos primestų rėmų. Galite būti savimi.

Meditacijos trukmė – apie 1-1,5 val.